Plechová střešní krytina

Plechová střešní krytina

Plechové střešní krytiny jsou velmi oblíbené pro několik vlastností, které mají.

 • Nízká hmotnost.
  Plechové střešní krytiny bývají zhotoveny z kovových (ocel, hliník, slitiny hliníku, měď, apod.) plechů malých tlouštěk – obvykle do 0,6 mm. Hmotnost je až 10x nižší než je hmotnost klasických těžkých střešních krytin, umožňuje optimalizovat náklady na stavbu domu již od samého počátku. Hmotnost krytiny ze slitiny hliníku je pouze 2 kg/m2, u ocelového provedení to je 4,8 kg/m2.

 • Vysoká kvalita materiálu.
  Arcellor Mittal, Myriad, Corus. V případě slitiny hliníku je dodavatelem norská společnost Hydro Norsk.

 • Široká nabídka barev a povrchových úprav
  Umožní sladění krytiny s fasádou a ostatními stavebními prvky. Povrchová úprava HPS v tloušťce 200 μm je velmi odolná jak proti působení chemických vlivů, tak proti mechanickému poškození. Povrchová úprava SBE je aplikovaná výhradně na aluzinkovém plechu a díky aplikaci minerálního posypu je kromě mimořádné odolnosti charakterizována i specifickým vzhledem.

 • Velkoplošné dílce
  Výrobci plechů mohou dodávat dílce až na celou délku šikmé plochy střechy. Nejsou výjimkou i dílce dlouhé 9 – 10 m. Problém může vzniknout s dopravou takto dlouhých dílců.

 • Nejnovější typ moderní maloformátové krytiny klasického čtvercového tvaru kladené na koso nabízející alternativu k vlákno-cementovým krytinám. Vyrábí se z vysoce jakostního ocelového pozinkovaného plechu s povrchovou úpravou na bázi matného polyuretanu tl. 50 μm nebo v levnější alternativě hrubozrnný polyuretan tl. 35 μm. Tři nabízené rozměrové řady krytiny jsou zárukou toho, že lze pokrýt každý rozměr i tvar střešního pláště vysoce estetickým způsobem. Konstrukce šablon zajišťuje dokonalou funkčnost i v náročném podhorském a horském prostředí. Pět základních nabízených barev – višňová, hnědá, cihlová, grafitová šedá a černá jistě uspokojí náročné požadavky uživatelů.

obrazek

Obr. 1: Ukázka plechových šablon

 

   

 

 

Zdroje
Video
This div will be replaced by the JW Player.

Video 1: Montáž plechové střešní krytiny v ploše