Komfort a pohodlí

Komfort a pohodlí

Vyššího komfortu a pohodlí dosáhneme zjednodušením a zrychlením ovládacích prvků, automatizací opakujících se činností a tomu, že inteligentní řízení a ovládání např. světelných scén, topení, audiovizuální techniky, zabezpečovacího systému apod. lze snadno a rychle nastavit dle potřeb a očekávání uživatelů.

Ovládání všech prvků a veškeré techniky je díky zjednodušení (stisk jednoho místo několika tlačítek, dálkové ovládání apod.) rychlejší a díky dálkovému ovládání můžeme z kteréhokoli místa ovládat jakýkoli prvek. Ovládat můžeme i v nepřítomnosti pomocí telefonu či internetu a ještě před příchodem je vše nastaveno dle přání uživatele, např. změna nastavení topení, osvětlení, napuštění vany apod.

Komfortní bydlení se neustále vyvíjí a přináší pokroky a nové technologie, které můžete využít ve svůj prospěch. Inteligentní dům nebo byt nabízí vysokou míru pohodlí. Ovládání všech jeho součástí probíhá z  ovládacího dotykového panelu, prostřednictvím televize nebo z mobilního telefonu. Existuje i možnost plné automatizace.

Možnosti komfortu:

  • Přístupový systém viz obr.1 – už žádné klíče, můžeme využít integrovaný přístupový systém, který umožňuje pomocí čteček ovládání dveří, vrat, branek apod. Jediným přiložením ID čipu nebo načtením otisku prstu dojde k vypnutí zabezpečení, otevření hlavních dveří a třeba nastavení osvětlení podle konkrétní osoby, která přichází.

  • Vzdálený dohled viz obr. 2  - vzdálený dohled a ovládání vašeho domova je možný z kteréhokoliv místa na světě. Komunikovat s ním můžete přes internet nebo mobilní telefon. Kdykoliv a kdekoliv máte pod kontrolou svůj majetek. Například: před příjezdem z dovolené můžete dálkově ovládat topení vašeho domu a vracet se tak do příjemného prostředí.

V současnosti můžeme komfort bydlení nastavit dle potřeb obyvatel inteligentního domu a dle zvolených technologických možností.

Zdroje

Obrázky

Obrázek

Obr. 1: Přístupový a zabezpečovací systém

Obrázek

Obr. 2: Vzdálený přístup