Zábava

Zábava

V inteligentním domě je i místo pro zábavu a odpočinek. Profesionálně navržené domácí kino a multiroom audiosystém, který umožňuje poslouchat hudbu v každé místnosti včetně koupelny, venkovní terasy apod. Důležité je především co nejsnazší ovládání, díky kterému je audiovizuální technika častěji v inteligentním domě využívána. Např. pomocí jednoho tlačítka můžeme pustit film na DVD, aniž bychom museli myslet na to, že nejprve je potřeba zapnout televizi, přehrávač DVD, případně zesilovač aj. Pomocí stejného tlačítka spustíme rolety případně zatáhneme závěs a ztlumíme osvětlení k příjemnému sledování filmu.

Domácí kino, stejně jako další elektronické zařízení a přístroje prochází neustálým vývojem. Sportovní přenosy, filmy a další pořady můžeme sledovat různými zobrazovači, od ploché obrazovky (Plazma, LCD, LED) až po dataprojektory apod. K domácímu kinu patří prostorový zvuk. Reproduktorová soustava patří mezi standartní produkty, jež se nemění a neprochází tak bouřlivým rozvojem jako ostatní domácí elektronika.

Výběr televizoru pro chytrou domácnost dnes není nijak těžký. Už ve střední cenové relaci se pohybují chytré televizory (Smart TV), které poslouží více než dobře svému účelu. Podporují přístup k internetu a instalaci aplikací, které rozšiřují jejich funkcionalitu. Koncept je tedy velmi podobný chytrým mobilům a tabletům. Dokonce lze instalovat i jednoduché hry.

Podpora plného vysokého rozlišení (FullHD, 1080p) se již stala samozřejmostí. Do stejné pozice se dostává i podpora 3D obrazu, byť ne každý této hojně propagované funkcionalitě holduje. Průzkumy z praxe totiž ukazují, že současné technologie 3D televizorů nedovedou žádoucí prožitek z 3D obrazu nabídnout každému uživateli.

 

Obr. 1: Televizor s 3D technologií

Zdroje

Obrázky